2017-04-27 09:00

Boccia Cup 2017

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych "Alter Idem" UMCS wraz z Centrum Kultury Fizycznej i Zespołem ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS organizują III Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS "Boccia Cup". Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia br. w hali sportowej Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin). Otwarcie planowane jest na godz. 9:00, a zawody potrwają do godz. 16:00. Turniej ma na celu integrację osób z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi.

Boccia jest dyscypliną paraolimpijską wywodząca się od włoskiej gry w bule. Jest to sport z elementami rywalizacji, narzędzie terapeutyczne, a także gra integracyjna angażująca zarówno ciało, jak i umysł. Mogą w niej uczestniczyć także osoby pełnosprawne. Boccia oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną, daje także możliwość działania w duchu tolerancji oraz wzajemnego poszanowania.

Rozgrywki będą przeprowadzane w 2-osobowych drużynach. Uczestnikami Boccia Cup 2017 mogą być studenci i pracownicy uczelni wyższych z Lublina. Zgłoszenia udziału w zawodach można przesyłać jeszcze do 24 kwietnia na adres: bocciacup@umcs.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska, status student/pracownik, nazwę reprezentowanej Uczelni, stopień niepełnosprawności (dotyczy osób z niepełnosprawnością), dane kontaktowe (e-mail).

Dla trzech najlepszych par przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.

data ostatniej modyfikacji: 2017-04-21 15:07:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności