2017-06-03 14:00

Seminarium pt. Demokracja Demokratyzacji Miejskiej

Wydział Politologii UMCS, Urząd Miasta Lublin, Centrum Spotkania Kultur oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej serdecznie zapraszają 3 czerwca br. na seminarium pt. „Demokracja Demokratyzacji Miejskiej”. Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się o godzinie 14:00 w sali kameralnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy Placu Teatralnym 1.

Celem spotkania jest próba objaśnienia, czym jest demokracja miejska i jak należy rozumieć ten termin współcześnie oraz jakie są przejawy demokratyzacji jako procesu aktywizacji społecznej.

Podczas seminarium głos zabiorą:
  • prof. dr hab. Jerzy Hausner - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Przewodniczący Rady Programowej OEES
  • Edwin Bendyk - Tygodnik Polityka
  • dr Krzysztof Żuk - Prezydent Lublina
  • Anna Dąbrowska - Prezes Zarządu Stowarzyszenie Homo Faber
  • prof. dr hab. Iwona Hofman - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
  • Piotr Franaszek - Dyrektor Centrum Spotkania Kultur
Seminarium "Demokracja Demokratyzacji Miejskiej" odbywa się w ramach cyklu konferencji Open Eyes Economy Summit, w których udział biorą wybitni przedstawiciele świata polityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury. W Lublinie organizowane jest na zaproszenie Prezydenta Krzysztofa Żuka, w związku z rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Po raz drugi, w lubelskim seminarium udział weźmie Prof Jerzy Hausner i Redaktor Edwin Bendyk.

Open Eyes Economy to ruch intelektualny, w ramach którego w całym kraju organizowane są - poza dorocznym kongresem - liczne seminaria i debaty pogłębiające dyskurs o ekonomii wartości oraz zachodzących zmianach ekonomicznych i społecznych.

data ostatniej modyfikacji: 2017-05-30 09:02:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności