20-22.10.2017

Konferencja Understanding of Social Cognition

Konferencja Understanding of Social Cognition

W dniach 20-22 października br. odbędzie się III konferencja naukowa czasopisma Avant Trends in Interdisciplinary Studies: Understanding of Social Cognition. Podczas konferencji, 20 października o godz. 10.00 w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wykład główny wygłosi Daniel Dennett z Tufts University - jeden z najbardziej interesujących i wpływowych filozofów współczesności.

Celem wydarzenia jest integracja interdyscyplinarnych badań dotyczących społecznych aspektów poznania i wiedzy. Zakres tematyczny konferencji obejmuje wiele zagadnień, od uwarunkowań najbardziej elementarnych form współdziałania, poprzez problematykę sposobów rozpoznawania intencji, po mechanizmy formowania się złożonych systemów poznawczych i społecznych uwarunkowań nauki.

Spotkaniu ze światowej sławy filozofem umysłu, D. Dennettem, towarzyszyć będzie pokaz filmu "Daniel C. Dennett: Czy homary mają wolną wolę?" w reż. Karola Jałochowskiego. Naukowiec z Tufts University od pół wieku poszukuje odpowiedzi na następujące pytania: Czym jest świadomość? Czym jest wolna wola? Czy wiara jest fenomenem naturalnym? Jakie są korzenie irracjonalizmu? Film będzie transmitowany 20 października o godz. 19:00 w sali kinowej CSK.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą także:
  • Morana Alač (University of California San Diego, USA)
  • Him Cheung (The Chinese University of Hong Kong)
  • Stephen Cowley (University of Southern Denmark)
  • Arkadiusz Gut (Catholic University of Lublin)
  • Robert Rupert (University of Colorado Boulder, USA)
  • Judith Simon (University of Hamburg, Germany)
  • Robert Wilson (University of Alberta, Canada)
Głównym organizatorem serii konferencyjnej jest Ośrodek Badań Filozoficznych, natomiast koordynatorem lokalnym jest Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.

Miejsce wydarzenia: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1).

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie: http://avant.edu.pl/trends3/index.html

data ostatniej modyfikacji: 2017-10-17 13:35:32
Komentarze
 
Polityka Prywatności