2018-05-16 11:00

Spotkanie z dr. Markiem Prawdą w UMCS

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Wydział Politologii UMCS zapraszają 16 maja 2018 r. o godz. 11:00 na spotkanie z dr. Markiem Prawdą, dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS, w ramach „Dialogu Obywatelskiego o przyszłości Europy”.

Temat spotkania nawiązuje do faktu ogłoszenia przez Komisję Europejską 2 maja br. projektu "Wieloletnie Ramy Finansowe 2021-2027". Jest to dobry pretekst do dyskusji o rozpoczynających się negocjacjach budżetowych, doświadczeniach i pozycji Polski w tych negocjacjach, założeniach oraz priorytetach nowego budżetu UE, a także przyszłości UE jaka jest w nim zapisana.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty społecznej na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w państwach członkowskich UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze, urzędnicy Komisji i innych instytucji UE omawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz komentują głosy, opinie i propozycje obywateli na temat funkcjonowania UE.

Dr Marek Prawda objął stanowisko dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce 1 kwietnia 2016 r. W latach 2012-2016 pełnił funkcję stałego przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej. Wcześniej był ambasadorem RP w Szwecji i Niemczech. W latach 80. działał w "Solidarności". Współpracował z Polską Akademią Nauk, gdzie w 1984 roku obronił pracę doktorską w zakresie socjologii pracy. W pracy naukowej skupia się na tematyce stosunków polsko-niemieckich i integracji europejskiej. Odznaczony Wielkim Krzyżem Zasługi Orderu Zasługi RFN, Orderem Zasługi Kraju Związkowego Brandenburgia oraz Medalem "Cordi Poloniae" przyznanym przez Konwent Organizacji Polskich w RFN.


data ostatniej modyfikacji: 2018-05-11 14:53:49
Komentarze
 
Polityka Prywatności