1-29.07.2018

Lato Polonijne 2018

Logo UMCS

Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w dniach od 1 do 29 lipca 2018 r. organizuje kolejną edycję Lata Polonijnego. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się w najbliższą środę - 11 lipca br. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).

Lato Polonijne to różnorodne kursy języka oraz kultury polskiej dla Polonii i obcokrajowców, które tradycyjnie odbywają się w CJKP każdego roku w lipcu. W tegorocznej edycji weźmie udział łącznie 150 uczestników, którzy w ramach organizowanych zajęć i wycieczek, oprócz doskonalenia języka polskiego, zapoznają się także z naszą historią i kulturą.

Uczestnicy Lata wezmą udział m.in. w Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej 2018, kursie współfinansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Do Lublina w ramach wydarzenia przyjedzie aż 79 osób z 29 krajów. Gościć będziemy obywateli Armenii, Azerbejdżanu, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Finlandii, Gruzji, Holandii, Indii, Indonezji, Japonii, Kazachstanu, Korei Południowej, Malezji, Mołdawii, Rosji, Serbii, Słowacji, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii.

Z kolei dla 60 nauczycieli języka polskiego pracujących w szkołach polonijnych na Wschodzie, organizowane są Warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych (język polski, historia i kultura Polski). Doskonalić swoje umiejętności będą osoby z Białorusi, Ukrainy i Rosji (projekt jest współfinansowany z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej). Natomiast w dniach 11-19 lipca 2018 r. jedenastu nauczycieli pracujących w zagranicznych placówkach edukacyjnych i ośrodkach polonijnych będzie uczestniczyć w projekcie Staż przedmiotowo-certyfikatowy dla polonijnych i zagranicznych nauczycieli języka polskiego jako obcego (współfinansowany z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej). Przyjadą do nas osoby z Białorusi, Ukrainy i USA.

data ostatniej modyfikacji: 2018-07-09 09:41:03
Komentarze
 
Polityka Prywatności