Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
11.12.2018-4.01.2019

Wystawa malarstwa "Obrazy"

Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Domagały „Obrazy” odbędzie się 11 grudnia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11). Wystawa czynna do: 4.01.2019.

Lidia Domagała jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studia z zakresu malarstwa odbyła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom uzyskała w 1985 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Od 1995 roku jest członkiem ZPAP.

Artystka o swojej twórczości: „Moje malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy. Niesie w sobie pewną tajemnicę, pewną dozę zaskoczenia, pewną dozę wzruszenia. W swoich obrazach wyrażam to, co często trudne jest do wyrażenia słowem - wolność, radość, zachwyt, a także refleksję, zadumę czy smutek. Odnoszę się w swojej twórczości do natury, czerpię z niej, jest moją inspiracją, impulsem, antytezą rzeczywistości stanowiącą abstrakcyjny jej obraz. Kolor, światło, przestrzeń są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój. Moje malarstwo stanowi swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i moją własną opowieścią”.

Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2019 r. Organizatorami są Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

data ostatniej modyfikacji: 2018-12-07 16:05:16
Komentarze

Nauka języków w Lublinie
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSPA_rekrutacja_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura robot
miniatura Budynke WSB w Opolu - 1
miniatura
 
Polityka Prywatności