2019-03-04 16:00

Maciej Wierzyński gościem Wydziału Politologii UMCS

Maciej Wierzyński, fot. Sylwia Skotnicka

Spotkanie z redaktorem Maciejem Wierzyńskim - znanym publicystą i dziennikarzem, autorem książki „Trzy połówki życia” odbędzie się 4 marca 2019 r. o godz. 16:00 w sali 115 na Wydziale Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3 w Lublinie.

„Trzy połówki życia” to najnowsza książka Macieja Wierzyńskiego zawierająca elementy pamiętnika, pełna wspomnień i refleksji dotyczących drogi życiowej autora. Publikacja opisuje m.in. kulisy dziennikarstwa w czasach PRL-u, relacje z najbliższymi, przywołuje lata emigracji i powrotu do ojczyzny. Napisana z dużą dawką autoironii i poczucia humoru. Książka zawiera ponadto wyjątkowe fotografie pochodzące z prywatnego archiwum autora.

Maciej Wierzyński to dziennikarz i publicysta. Swoją karierę dziennikarską zaczynał w połowie lat 60. w „Przeglądzie kulturalnym”. Pracował również w „Polityce”, „Kulturze” i w Telewizji Polskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został zwolniony z telewizji. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Był stypendystą Uniwersytetu Stanforda i Pennsylvania State University oraz redaktorem naczelnym pierwszego wschodnioeuropejskiego biura Radia Wolna Europa. W 1992 roku wyjechał do Waszyngtonu, gdzie przez osiem kolejnych lat był szefem polskiej sekcji "Voice of America". Później został redaktorem naczelnym "Nowego Dziennika" w Nowym Jorku. W 2005 roku związał się z TVN24, gdzie obecnie pełni funkcję doradcy dyrektora departamentu informacji. Od 2006 roku jest gospodarzem programu "Horyzont". Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-26 12:58:46
Komentarze
 
Polityka Prywatności