2019-04-02 09:30

Konferencja "Język Autyzmu" na UMCS

Konferencja naukowo-szkoleniowa "Język Autyzmu" odbędzie się 2 kwietnia br. o godz. 9:30 w Instytucie Psychologii UMCS (sala 25 i 65, Plac Litewski 5, Lublin). Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a jego organizatorem jest Instytut Psychologii UMCS we współpracy z Kołem Naukowym Psychologów oraz Akademickim Centrum Wsparcia UMCS.

Konferencja skierowana jest do studentów oraz kadry pedagogicznej z Lubelszczyzny. Inicjatywa ma na celu poszerzenie wiedzy i świadomości o zaburzeniach ze spektrum autyzmu wśród osób, które pracują lub będą pracowały w przyszłości z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

W trakcie wydarzenia w godzinach 10-14 dostępny będzie także punkt informacyjny dla rodziców. Będą oni mogli uzyskać informacje o tym, jak monitorować przebieg rozwoju swoich dzieci i gdzie zgłaszać się po pomoc w razie wątpliwości co do ich prawidłowego rozwoju. Konsultacji będą udzielać przedstawiciele Akademickiego Centrum Wsparcia oraz Koła Naukowego Psychologów UMCS. Dodatkowo na Placu Litewskim studenci psychologii UMCS będą rozdawać przypinki oraz ulotki zawierające fakty i mity na temat autyzmu oraz korzyści wczesnej diagnozy dzieci i dorosłych.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone 2 kwietnia na całym świecie. Inicjatywę popiera ONZ oraz WHO. Obchody tego dnia mają na celu poszerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat autyzmu, m.in. polepszenie warunków życia oraz opieki medycznej dzieci dotkniętych autyzmem, a także o zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-01 10:32:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności