2019-04-09 16:30

Czy jesteśmy skazani na poszukiwanie sensu - spotkanie w ramach "Kinozofii"

Logo UMCS 410

Studenckie Koło Naukowe "Holon" oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kinozofia”. Tym razem organizatorzy zajmą się tematem sensu życia. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia br. (wtorek) o godz. 16:30 w Auli Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS przy pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4 w Lublinie.

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie film o poszukiwaniu źródła nieśmiertelności, który będzie inspiracją do postawienia pytań takich jak: Czym jest sens życia widziany z różnych perspektyw? Czy życie może nie mieć sensu? Czy śmiertelność nadaje czy odbiera życiu jego sens? Czy życie sensowne musi być szczęśliwe? Z tymi pytaniami mierzyć się będą specjaliści z trzech różnych dziedzin: dr hab. Paweł Sikora - filozof, znawca kina, dr Małgorzata Kuśpit - psycholożka, specjalistka od psychologii twórczości oraz ks. dr hab. Alfred Wierzbicki - duchowny, teolog i etyk.

Wstęp na wydarzenie jest wolny

Kinozofia to cykl fascynujących spotkań dyskusyjno-filmowych oraz warsztatów filmowych organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe "Holon" oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS. W ich trakcie poruszane są najciekawsze pytania z pogranicza filozofii i innych dziedzin. Uczestnicy mogą zobaczyć, jak wiele pytań i inspiracji kryje się pod - z pozoru zwyczajnymi - zjawiskami.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-03 11:18:39
Komentarze
 
Polityka Prywatności