2019-05-06 16:30

Premiera filmu "Punkty i linie" Telewizji Akademickiej UMCS

Premiera filmu "Punkty i linie" Telewizji Akademickiej UMCS odbędzie się 6 maja 2019 r. o godzinie 16:30 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka" przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie.

"Punkty i linie" to film o sztuce linorytu. Dokument opowiada szukaniu nowych form wyrażania siebie i próbie odnalezienia się w dzisiejszej rzeczywistości, jednak przede wszystkim przedstawia sylwetkę o młodego artysty, grafika – Karola Pomykały, którego dzieła zyskują uznanie na całym świecie. Jego prace pojawiały się na wystawach w Korei, Chinach, Hiszpanii, Turcji czy Szwecji. Karol Pomykała jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i Megalo International Print Prize 2019 w Australii. Od lat związany jest także z Wydziałem Artystycznym UMCS - najpierw jako student, teraz jako doktorant i asystent w Zakładzie Wypukłodruku UMCS. Pod jego kierunkiem studenci grafiki z okazji 150. urodzin Marii Curie-Skłodowskiej stworzyli największy drzeworyt w Polsce.

Ten dwudziestominutowy dokument jest zwieńczeniem wielogodzinnych rozmów o sztuce, społeczeństwie, rodzinie i życiowych wyborach. Film został wyprodukowany przez Telewizję Akademicką TV UMCS we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS oraz Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".

Reżyseria: Paweł Bik.
Realizacja: Magdalena Markiewicz, Łukasz Kucharski, Robert Kłysz, Patrycja Winiarczyk i Maciej Lachowicz.

Wstęp wolny.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-26 14:56:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności