2019-05-17 09:00

„Fascynujący Dzień Roślin” na UMCS

Organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i warsztatów organizowanych w ramach V edycji „Fascynującego Dnia Roślin”. Wydarzenie rozpoczyna się 17 maja 2019 r. o godz. 9:00 w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS przy ul. Akademickiej 19 w Lublinie.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się więcej o roślinach, które pachną, leczą i smakują. Uczestnicy wydarzenia zgłębią również wiedzę na takie tematy jak: inteligencja roślin, paprocie i ich kuzyni czy też rekordy w świecie roślin. Odbędą się także spotkania przy pomnikach przyrody i sadzenie roślin ozdobnych. W wydarzeniu będą brali udział licealiści z lubelskich szkół.

Ogólnodostępny jest natomiast spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS (18.05 godz. 17:00) z wykładem dra Michała Czerneckiego pt. "Sztuka kochania w świecie roślin". Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja - tel. 81 743 49 00 lub 49 45.

Dzień Roślin na UMCS wchodzi w skład międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest bardzo ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa.

Szczegółowy program oraz wykaz atrakcji dostępnych w ramach wydarzenia znajduje się w załączniku. Informacje na temat akcji dostępne są także na stronie www.plantday.com.pl.

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-10 09:49:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności