8.07-5.09.2019

Wystawa malarstwa Barbary Bartnik w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Wystawa malarstwa Barbary Bartnik pt. "Kamuflaże" można obejrzeć w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS (wejście od ul. Willowej).

Barbara Bartnik urodziła się w 1962 r. w Lublinie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (1984) oraz Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę dyplomową z malarstwa, obronioną w 1989 r., zrealizowała pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika.

Autorka wystawy uprawia malarstwo sztalugowe i zajmuje się związaną z nim działalnością pedagogiczną. Brała udział w wielu wystawach oraz sympozjach w kraju i za granicą. Jej malarstwo jest narracyjne i wyraża fascynację przyrodą. Wskazuje na nasze, często niezauważane, bliskie otoczenie. W jego zakamarkach, gałęziach drzew czy trawach, biegnie - równolegle z naszym - życie najmniejszych istot. Barbara Bartnik przedstawia je z ogromną wnikliwością, otwierając oczy widza na ich piękno, delikatność, bezbronność. W ich wizerunkach odnajdziemy metaforę ludzkich zachowań, uczuć i charakterów.

Wystawę będzie można podziwiać do 5 września 2019 r. Godziny otwarcia Dworku Kościuszków: środa-niedziela 10:00-18:00.

Obowiązują bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego i Dworku Kościuszków: normalny: 8 zł, ulgowy: 4 zł.

data ostatniej modyfikacji: 2019-07-09 11:03:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności