2019-11-22

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

10. edycja Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności odbędzie się 22 listopada br. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16). Wydarzenie jest podsumowaniem działań warsztatowych, które odbywają się przez cały rok akademicki w ACK UMCS. Podczas Festiwalu uczestnicy warsztatów „Chatki Żaka” mają szansę zaprezentować swoje umiejętności w formie koncertów, wystaw czy pokazów.

Festiwal prezentuje także gwiazdy z różnych dziedzin sztuki, muzyki czy tańca. Od 2009 roku zaprezentowali się m.in. zespół perkusyjny Foliba, Wadada, folkowa Czeremszyna, industrialny Miąższ, rockowo-bluesowe Teksasy, Ondrey Smykol - mistrz didgeridoo z Pragi, Caci Vorba, Tangolada, Secta Denta i Na Tak.

Tegoroczną gwiazdą wydarzenia będzie rock&rollowy Backbeat z Łukaszem Jemiołą na wokalu, zagra również gospodarz festiwalu - zespół bębniarski Młode Djembe, a także gitarzysta Zbyszek Kowalczyk ze swoimi uczniami. Koncerty rozpoczną się o godz. 19:00.

Podczas festiwalu odbywają się również otwarte warsztaty oraz wystawa towarzysząca pt. „Lwowskie inspiracje – 450 lat Unii Lubelskiej”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


PROGRAM

19:00 – KONCERTY:

  • Młode Djembe

  • Zbyszek Kowalczyk &CO.

  • BACKBEAT (wokal: Łukasz Jemioła)18:30 – WYSTAWA: Lwowskie inspiracje – 450 lat Unii Lubelskiej

18:00 – POKAZY: stoiska z ceramiką, lalki szmacianki, bębnyWARSZTATY:

13:30-15:00 – gitara, s.08, prowadzenie: Zbyszek Kowalczyk

14:30-15:30 – bębny, s.016, prowadzenie: Agnieszka Kołczewska

16:00-17:00 – akwarela, Białe Foyer, prowadzenie Mieczysława Goś

17:30-18:30 – słowiańskie lalaki Motanki, Białe Foyer, prowadzenie: Lilia Potonia

WYKONAWCY

BACKBEAT – prawdziwy Rock`n`Roll!

Zespół BACKBEAT to wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z klasycznym rock’n’roll’em w roli głównej.

Utwory, które znajdują się w repertuarze grupy, to najbardziej znane przeboje lat 50-tych i 60-tych, czyli złotej epoki rock’n’rolla i takich gigantów jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles… i wielu innych. Proponowane przez nich wersje są bardzo zbliżone do oryginałów i jak na przystało na prawdziwego rock`n`roll'a zawsze mocno energetyczne i w tanecznych interpretacjach.

Występują w klubach, salach koncertowych, na imprezach zamkniętych i plenerowych, wszędzie spotykając się z gorącym przyjęciem, ponieważ z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę!

BACKBEAT istnieje od 2000 roku i ma na swoim koncie nie tylko setki koncertów w kraju i za granicą, ale również festiwalowe laury (Węgorzewo Rock Festiwal 2008), uznanie krytyków i dziennikarzy muzycznych, a przede wszystkim przychylność publiczności, zachwyconej żywiołowymi występami.

Od maja 2012 roku zespół koncertuje z charyzmatycznym wokalistą Łukaszem Jemiołą, laureatem wielu konkursów i festiwali, który swoją interpretacją piosenki Boba Dylana zachwycił jurorów polskiej edycji programu X Factor.

Więcej szczegółów o zespole, fotografie, nagrania i plany koncertowe można znaleźć na stronie www.backbeat.pl oraz www.facebook.com/backbeatplMłode Djembe

Zespół gra od 2007 roku. Wykonuje różnorodne rytmy: afrykańskie, azjatyckie, kubańskie, używając różnego rodzaju bębnów, głównie djembe, conga, bongosy, a także instrumentów perkusyjnych takich jak marakasy, quiro, cubaza, barcheimsy, talerze perkusyjne, vibra-slap, trójkąt, gwizdek afrykański. Podczas wykonywania utworów rytmicznych włączany jest śpiew – głównie obrzędowe piosenki afrykańskie. Instrumentem przewodnim zespołu jest bęben afrykański DJEMBE (czyt. „Dżembe”), od którego pochodzi nazwa zespołu. Młode Djembe ma na koncie dwie płyty: „Rytmy” (2011) oraz „Na 100” (2018).

www.mlodedjembe.plZbyszek Kowalczyk

Lubelski muzyk, artysta, propagator bluesa. Współpracujący z bardzo wieloma muzykami nie tylko w Lublinie. Od lat prowadzi z powodzeniem warsztaty gitarowe w ramach cyklu AWU w ACK UMCS Chatka Żaka.

Gra na gitarach: klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, jak również śpiewa.

WARSZTATY

Bębniarskie, gitarowe, akwarela, tworzenie słowiańskich lalek motanek


13:30-15:00 – gitara, s.08

prowadzenie: Zbyszek Kowalczyk – lubelski muzyk, artysta, propagator bluesa


14:30-15:30 – bębny, s.016

prowadzenie: Agnieszka Kołczewska – muzyk, perkusjonistka , animator kultury, lider Młode Djembe


16:00-17:00 – akwarela, Białe Foyer

prowadzenie Mieczysława Goś – plastyk, animator kultury ACK UMCS Chatka Żaka


17:30-18:30 – słowiańskie lalaki Motanki, Białe Foyer

prowadzenie: Lilia Potonia – znawczyni motanek, arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka. Od kilku lat prowadzi warsztaty motanek w Latających Warsztatach.

WYSTAWA

Lwowskie inspiracje – 450 lat Unii Lubelskiej

18:30, Białe Foyer

450-lat Unii Lubelskiej w interpretacji grupy akwarelistów z Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS oraz grupy akwarelistów lwowskich.


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-19 11:22:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności