28.02-13.03.2020

Wystawa malarstwa Krzysztofa Bartnika

28 lutego br. o godz. 18.00 UMCS zaprasza do Galerii Wydziału Artystycznego przy ul. Zana 11, gdzie odbędzie się wystawa malarstwa Krzysztofa Bartnika.

Krzysztof Bartnik - malarz i pedagog. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Borysowskiego uzyskał w 1988 r., a przewód kwalifikacyjny I i II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych (dyscyplina malarstwo) przeprowadził na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Od 1989 roku pracuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Rysunku i Malarstwa Wydziału Artystycznego. Swoją twórczość prezentował w licznych wystawach indywidualnych (34-Polska, Czechy, Francja) i prezentacjach zbiorowych (100-Polska, Czechy, Francja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Australia, Belgia, Ukraina, Węgry, Niemcy, Litwa). Uczestniczył w wielu plenerach i sympozjach artystycznych w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych. Był kuratorem szeregu wystaw w lubelskim środowisku artystycznym (m.in. Czeska Piwnica, Galeria Gardzienice, Czeska Fotografia, ACK Chatka Żaka). Brał udział w pracach konserwatorskich polichromii (m.in. Archikatedra Lubelska, kościół pobrygitkowski w Lublinie, kościół w Pieczyskach).
Jest autorem znacznej części galerii portretów Honorowych Obywateli Miasta Lublina.

"Wystawa w nowej galerii Wydziału Artystycznego jest okazją do zaprezentowania Państwu obrazów z ostatnich lat. To rzadka dla mnie sposobność do zapoznania lubelskich miłośników sztuki, przyjaciół i studentów z przedmiotem i rezultatem moich malarskich poszukiwań. Chciałbym też niniejszą wystawą uczcić mój już 30-letni pobyt w Lublinie, środowisku mojego życia, pracy i twórczości. Specyfika tego środowiska z pewnością w jakimś stopniu mnie uformowała i wpłynęła na kształt mojej sztuki, mam więc dodatkowo możliwość wyrazić za to wdzięczność.
Zapraszam serdecznie na wernisaż, również w imieniu prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak, której akordeonowy koncert uświetni nasze spotkanie".

Krzysztof Bartnik

data ostatniej modyfikacji: 2020-02-25 09:56:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności