2021-02-26 19:00

Orkiestra św. Mikołaja na żywo w Chatce Żaka

W piątek 26 lutego o 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka po raz pierwszy w tym roku zagra Orkiestra św. Mikołaja. Podczas koncertu na żywo publiczność usłyszy archaiczne pieśni słowiańskie we współczesnych aranżacjach. Występowi towarzyszyć będą instrumenty takie jak perkusja, bas, nyckelharpa, skrzypce, cymbały i fujarki.

Bilety po 10 zł dostępne na stronie: https://ekobilet.pl/sarf
Bezpłatne wejściówki dla studentów: http://bit.ly/2NtFJWq.  Wejściówka jest ważna wyłącznie po okazaniu legitymacji studenckiej. Pula bezpłatnych wejściówek wynosi 30.   

Obowiązkowo należy wypełnić formularz covidowy i przynieść go ze sobą na wydarzenie. Formularze będą dostępne również przy wejściu na Salę Widowiskową. Link do formularza: http://bityl.pl/xIKZ9

O Orkiestrze św. Mikołaja

Orkiestra św. Mikołaja to jeden z najbardziej cenionych i docenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. Powstali ponad trzydzieści lat temu, podobnie jak polski folk. W tym czasie zmieniał się zarówno ich skład, instrumentarium, jak i styl muzyczny. Niezmienny pozostał jedynie ich wysoki poziom artystyczny. Przez kolejne trzy dekady swojego działania stworzyli ponad dziesięć albumów. Wszechstronność muzyki, którą zawarli na kolejnych swoich wydawnictwach, ukazuje niezwykle szerokie horyzonty artystyczne, kryjące się za projektem. Na ich twórczość składa się także przeróżny materiał źródłowy, z którego czerpią inspirację. Słychać to zarówno w samych piosenkach odwołujących się tak do szeroko rozumianej tradycji polskiej, obejmującej piosenki ludowe z okolic Lubelszczyzny, Podhala i Małopolski, jak i w kompozycjach nawiązujących do szerszego spektrum stylistycznego, w którym dominuje żywioł huculski i łemkowski. Ich różnorodność stylu przejawia się również w szerokim wachlarzu wykorzystywanych brzmień. Na ich nagraniach usłyszymy feerię barw dźwiękowych, realizowanych na tak różnych instrumentach jak cymbały, nyckelharpa, fujarki pasterskie oraz mandola, koboz czy dutar.

data ostatniej modyfikacji: 2021-02-24 11:28:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności