21 września 2021 (wtorek), godz. 10:00

„Na drodze do doskonałości: jak znaleźć, przyciągnąć i zaangażować wschodzące gwiazdy w nauce?” - konferencja w Lublinie

21 września 2021 r. o godz. 10:00 w Centrum ECOTECH-COMPLEX w Lublinie (ul. Głęboka 39) odbędzie się konferencja pt. „Na drodze do doskonałości: jak znaleźć, przyciągnąć i zaangażować wschodzące gwiazdy w nauce?”. Organizatorami są Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie i The Centre for Science and Technology Studies w Leiden przy udziale Centrum ECOTECH-COMPLEX oraz organizacji „Boniface. Science and Education”.

Nadchodząca konferencja podejmuje temat zarządzania badaniami naukowymi poprzez pryzmat indywidualnego rozwoju naukowców. Doskonałość w nauce to przede wszystkim ludzie – badaczki i badacze – taki postulat zgłaszają organizatorzy wydarzenia. Celem konferencji jest stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą, a przede wszystkim doświadczeniami w zakresie zarządzania kadrą naukową, tak aby wspierać talenty naukowe i umożliwiać im intensywny rozwój. Przyczyni się to do podniesienia jakości, doniosłości i rozpoznawalności badań naukowych prowadzonych w Polsce. Konferencja adresowana jest do osób odpowiedzialnych za budowanie strategii badawczych na polskich uczelniach oraz instytucjach badawczych.

Międzynarodowy wymiar wydarzenia zapewni obecność znakomitych ekspertów z Centre for Science and Technology Studies w Leiden – twórców prestiżowego CWTS Leiden Ranking. Opowiedzą oni o najnowszych trendach w zarządzaniu i ewaluacji nauki. Swoją wiedzę na ten temat podzieli się także jeden z członków Komisji Ewaluacji Nauki. Wśród prelegentów obecni będą również liderzy znakomitych grup badawczych z trzech polskich uniwersytetów. Mówić będą o swoich doświadczeniach w budowaniu i zarządzaniu zespołami badawczymi o wysokim potencjale naukowym.

CWTS Leiden Ranking to jeden z najważniejszych światowych rankingów akademickich. W edycji 2021 uwzględniono 1225 uczelni z 69 krajów. Ranking powstaje wyłącznie na podstawie danych bibliometrycznych dostępnych w bazie Web of Science z uwzględnieniem podziału na następuj±ce obszary nauki: biomedyczne i o zdrowiu (Biomedical and Health Sciences), przyrodnicze i o ziemi (Life and Earth Sciences), matematyczne i informatyczne (Mathematics and Computer science), fizyczne i inżynieryjne (Physical Science and Engineering) oraz społeczne i humanistyczne (Social Sciences and Humanities).

Na wydarzenie wymagana jest rejestracja: e-mail - ecotech@umcs.pl, tel. 81 537 57 35.


opublikowano: 2021-09-16
Komentarze
Polityka Prywatności