2021-10-14 18:15

O Kirgistanie na UMCS

Spotkanie odbędzie się 14 października o godzinie 18:15 w auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przy ul. Kraśnickiej 2D.

Pierwszym prelegentem inaugurującym cykl odczytów w roku akademickim 2021/2022 będzie Brat Damian Wojciechowski TJ, który przybliży nam m.in. codzienne życie w Kirgistanie oraz walory przyrodnicze tego coraz popularniejszego turystycznie państwa środkowej Azji. Po odczycie „Kirgistan na co dzień”, odbędzie się promocja albumu Prelegenta „Kirgistan - gdzie góry dotykają nieba”.

O albumie

„Do tej pory jeszcze nikt na świecie nie podjął się zadania pokazania na fotografiach i opisania gór Kirgistanu (Tien-szan, Ałaj, Pamir) w tak kompleksowej i pięknej formie. Brat Damian Wojciechowski SJ, misjonarz z Kirgizji i przewodnik górski jest obecnie w Polsce i promuje swój album o tym górskim, mało znanym kraju, a jak się okazuje - coraz częściej odwiedzanym przez Polaków.

Na 240 stronach albumu można podziwiać 389 fotografii przestawiających nie tylko kirgiskie góry, ale także mieszkańców, ich kulturę, zwyczaje i historię. Album Wydawnictwa Rhetos „Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba” to równocześnie przewodnik, który szczegółowo omawia poszczególne pasma górskie zaznaczając ich zalety w różnych rodzajach turystyki i górskiej działalności. Całość dopełniają mapki pozwalające zorientować się w topografii kirgiskich gór i praktyczne informacje dla tych, którzy pragną odwiedzić ten leżący w Środkowej Azji kraj.

Ta niezwykle barwna publikacja brata Wojciechowskiego to album dla tych, którzy już byli w tym malowniczym kraju a zarazem przewodnik dla tych, którzy chcieliby go odwiedzić.” (Źródło: https://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/kraj/jezuita-autorem-albumu-o-kirgistanie-114489/)

Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony jest na wsparcie prowadzonego przez jezuitów Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci nad jeziorem Issyk-kul (issykcenter.kg) Zapraszamy!

Album „Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba” będzie można zakupić po spotkaniu w promocyjnej cenie 69 zł.

Brat Damian Wojciechowski TJ - Jezuita. Z wykształcenia dziennikarz i reżyser (ukończył szkołę filmową w Moskwie). Na początku lat 90. pracował w TVP. Od 1996 r. misjonarz w Syberii, Kirgizji i Kazachstanie. Wieloletni dyrektor Dziecięcego Centrum Rehabilitacyjnego nad jeziorem Issyk-kul w Kirgistanie. Kierownik i pomysłodawca wielu azjatyckich wypraw m.in. „Śladami Czyngis-chana – Tien-szan 2018” oraz syberyjską rzeką Oleniok w 2019 r., za którą w 2020 r. został nagrodzony na Kolosach wyróżnieniem w kategorii Wyczyn roku.

Dołącz do wydarzenia

Na spotkanie zapraszamy do auli Wydziału NoZiGP UMCS (al. Kraśnicka 2D w Lublinie), koniecznie w ochronnej maseczce. By zachować odpowiedni dystans społeczny, prosimy o zajmowanie co drugiego krzesła.


data ostatniej modyfikacji: 2021-10-14 12:10:20
Komentarze
 
Polityka Prywatności