4-5.11.2021

Dynamika zmian stosunków międzynarodowych: Nowe wyzwania i transformacje - X Ogólnopolska Konwencja PTSM

W dniach 4-5 listopada 2021 r. w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UMCS (Kampus Zachodni UMCS, ul. Głęboka 45) odbędzie się jubileuszowa X Ogólnopolska Konwencja Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych pt. „Dynamika zmian stosunków międzynarodowych: Nowe wyzwania i transformacje”. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS.

X Ogólnopolska Konwencja PTSM to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych dla badaczy stosunków międzynarodowych w Polsce. W tym roku tematyka spotkań będzie odnosić się do problemu zmian w stosunkach międzynarodowych, a więc wyzwań dotyczących współczesnego ładu międzynarodowego i kierunków jego przekształceń, transformacji międzynarodowych instytucji ekonomicznych i napięć w gospodarce światowej, wyzwań związanych z regionalnymi formami współpracy na świecie i tych związanych z przekształceniami w komunikowaniu międzynarodowym, rozwojem nowych technologii informacyjnych, a także kryzysu klimatycznego i jego wpływu na stosunki międzynarodowe czy kryzysu wartości i norm międzynarodowych, związanych m.in. z prawem międzynarodowym, prawami człowieka, human security i reżimami międzynarodowymi.

Zapraszamy 4 listopada o godz. 11.00 na uroczyste otwarcie konwencji (Aula Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, I piętro, ul. Głęboka 45), w którym udział wezmą m.in.: prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS, prof. dr hab. Edward Haliżak, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, prof. dr hab. Marek Pietraś, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS, dr hab. prof. UMCS Agata Ziętek, przewodnicząca Oddziału PTSM w Lublinie.


data ostatniej modyfikacji: 2021-11-03 11:40:22
Komentarze
 
Polityka Prywatności