25.11.2021-9.01.2022

Wystawa "Barwy Arktyki - Spitsbergen”

24 listopada br. (środa) o godz. 18.00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć dr. hab. Piotra Zagórskiego, prof. UMCS, pt. „Barwy Arktyki - Spitsbergen”.

Arktyka w świadomości wielu osób jawi się jako kraina skuta lodem, schowana pod grubą warstwą białego śniegu, szara, mroczna i enigmatyczna. Rzeczywistość jest jednak inna, wręcz zaskakująca, o czym będzie można się przekonać podczas oglądania ekspozycji. Składa się na nią 20 autorskich zdjęć wykonanych przez wieloletniego uczestnika wypraw polarnych UMCS na wyspę Spitsbergen, pracownika Katedry Geomorfologii i Paleogeografii w Instytucie Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS – dr. hab. Piotra Zagórskiego, prof. uczelni.

Głównym motywem wystawy jest ukazanie szerokiej palety zachwycających „Barw Arktyki”, związanych z panującą porą roku i operowaniem Słońca nad widnokręgiem. Na zdjęciach będzie można zobaczyć m.in. zapierającą dech w piersiach zorzę polarną, malownicze lodowce czy lokalną faunę i florę.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 25 listopada br. do 9 stycznia 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur (Aleja Kultur +1, plac Teatralny 1). Wstęp wolny.

Inicjatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS oraz Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

data ostatniej modyfikacji: 2021-11-19 11:36:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności