24.06-31.08.2022

Wystawa pt. „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS”

Wystawa Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS

W piątek (24 czerwca) o godzinie 13.00 w Sali Muzeum UMCS (gmach Biblioteki Głównej, ul. Radziszewskiego 11) odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS”, na której zostaną zaprezentowane materiały pochodzące z unikatowego zielnika, założonego w 1945 r. przez wybitnego lichenologa prof. Józefa Motykę; fragmenty ikonoteki roślin wyższych (przywiezionej po wojnie z Uniwersytetu im. S. Batorego w Wilnie przez prof. Piotra Wiśniewskiego, pierwszego kierownika Katedry Botaniki Ogólnej UMCS) oraz ciekawe okazy zielnikowe. Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia.

Ekspozycja wpisuje się w działania związane z obchodami trwającego Roku Botaniki, przypadającego w setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego i mającego na celu popularyzację wiedzy przyrodniczej, dotyczącej szeroko rozumianej botaniki, a także pokreślenie zasługi polskich botaników dla światowej nauki oraz przypomnienie rozwoju botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Organizatorami wystawy są Wydział Biologii i Biotechnologii, Instytut Nauk Biologicznych, Polskie Towarzystwo Botaniczne - Oddział Lubelski oraz Muzeum UMCS.

data ostatniej modyfikacji: 2022-06-22 15:16:13
Komentarze
 
Polityka Prywatności