2022-10-05 10:30

Spektakl w 100. rocznicę urodzin portugalskiego noblisty w Chatce Żaka

Spektakl w 100. rocznicę urodzin portugalskiego noblisty w Chatce Żaka

Centrum Języka Portugalskiego/Camões UMCS w Lublinie oraz Katedra Portugalistyki UMCS zapraszają na spektakl pt. „Dias Úteis no Singular: Saramago” wpisujący się w obchody 100. rocznicy urodzin José Saramago - portugalskiego laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. Wydarzenie odbędzie się 5 października (środa) o godz. 10.30 w małej sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Spektakl przygotowany przez stowarzyszenie Associação de Ideias z Portugalii przeznaczony jest dla szerokiej publiczności. Z głosami José Carlosa Tinoco i  Filipe Lopesa oraz fortepianem Marco Figueiredo proponuje odkrycie na nowo twórczości José Saramago w wyjątkowy sposób, a mianowicie poprzez tworzenie nowych dialogów i łączenie wypowiedzi postaci z różnych dzieł pisarza z udziałem w spektaklu samej publiczności. Stowarzyszenie Idee jest uznanym partnerem Instytutu Camõesa, a niniejsze wydarzenie stanowi okazję do jeszcze większego zacieśnienia współpracy oraz uhonorowania portugalskiego noblisty w Polsce.

Oficjalnego otwarcia spektaklu dokona prof. Barbara Hlibowicka-Węglarz oraz prof. Carlos Reis - profesor literatury portugalskiej oraz przewodniczący komisji Fundacji Saramago, który opowie o spektaklu oraz inicjatywach związanych z obchodami okrągłej rocznicy urodzin tego wielkiego pisarza.

Spektakl prowadzony będzie w języku portugalskim, ale organizatorzy zapewniają tłumaczenia prezentowanych tekstów na jęz. polski. Wstęp jest wolny.

data ostatniej modyfikacji: 2022-10-03 14:30:47
Komentarze
 
Polityka Prywatności