2022-10-26

Spotkanie z Helen Doron - słynną brytyjską lingwistką

26 października br. w Małej Auli Wydziału Filologicznego UMCS (Pl. M. Curie-Skłodowskiej 4A) w godzinach 10:30-11:15 odbędzie się prelekcja Helen Doron, brytyjskiej twórczyni naturalnej metody nauczania języka angielskiego dla dzieci i młodzieży tzw. Helen Doron Early English (HDEE).

Helen Doron to brytyjska specjalistka z dziedziny językoznawstwa, która stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat. Metoda Helen Doron Early English (HDEE) powstała ponad trzydzieści pięć lat temu i szybko zyskała popularność na całym świecie. Obecnie korzystają z niej uczniowie z ponad 40 krajów. W Polsce wykorzystywana jest od roku 1999.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą Helen Doron opierają się na angażującej zabawie i symulacji wielu zmysłów, które w połączeniu ze stworzeniem odpowiednich warunków nauki sprawiają, że dziecko z łatwością przyswaja nowe słowa i zwroty. Metoda ta wykorzystuje bowiem naturalne zdolności dzieci do uczenia się przez zabawę, które są możliwe m.in. dzięki zjawisku neuroplastyczności mózgu.

Bezpośrednio po wykładzie w sali 321 NH odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Biura Regionalnego Helen Doron English, na które organizatorzy zapraszają wszystkich studentów zainteresowanych pracą na terenie woj. lubelskiego i podkarpackiego.

 

data ostatniej modyfikacji: 2022-10-25 10:17:43
Komentarze
 
Polityka Prywatności