2022-11-14 09:45

Tajemnice Queen: nie tylko muzyczny geniusz zespołu - spotkanie z dziennikarzami TVP Sport

Tajemnice Queen: nie tylko muzyczny geniusz zespołu - spotkanie z dziennikarzami TVP Sport

W najbliższy poniedziałek, 14 listopada o godz. 9.45 w dużej auli Wydziału Filologicznego UMCS (Plac M. Curie-Skłodowskiej 4A) odbędzie się spotkanie otwarte z Maciejem Jabłońskim oraz Łukaszem Zarzecznym, dziennikarzami TVP Sport. Co ciekawe, głównym tematem spotkania nie będzie sport - zaproszeni goście są także jednymi z najlepszych ekspertów w Polsce jeśli chodzi o historię i twórczość zespołu Queen i to właśnie tą wiedzą zechcą podzielić się ze zgromadzoną w auli publicznością.

Maciej Jabłoński i Łukasz Zarzeczny opowiedzą m.in. o tym, jak wyglądał „angielski sen”, czyli droga chłopca urodzonego na Zanzibarze (Farrokh Bulsara) do gwiazdy brytyjskiej, a następnie światowej sceny muzycznej (Freddie Mercury); jakie są koneksje zespołu Queen z brytyjską królową, jakie jest znaczenie słów "Scaramouch", "Galileo", "Bismillah" w kultowym utworze "Bohemian Rhapsody", a także o tym, dlaczego film „Bohemian Rhapsody” z 2018 r. mógł być jeszcze lepszy.

Maciej Jabłoński - polski dziennikarz, prezenter TV, lektor, trener emisji głosu i wystąpień publicznych.

Jest dziennikarzem od 1997 roku. Od 18 listopada 2006 roku związany ze stacją TVP Sport. Prowadził Sportowy Wieczór oraz Sportową Niedzielę w TVP Sport i TVP Info. Gospodarz studia olimpijskiego Pekin 2008, Londyn 2012, Soczi 2014, Rio 2016, Pjongczang 2018 a także reporter na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Obecnie prowadzi serwisy sportowe w TVP Info oraz Wiadomości Sportowe w TVP1. Jest także prezenterem i reporterem podczas transmisji sportowych na antenach TVP. W 2008 roku otrzymał nagrodę dla Najlepszego Dziennikarza Sportowego Roku.

Łukasz Zarzeczny - jest dziennikarzem od 2006 roku. Od początku pracy związany z TVP Sport. Wydawca meczów reprezentacji Polski i największych imprez sportowych - piłkarskich mistrzostw świata i Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Autor filmów dokumentalnych na temat historii polskiej piłki nożnej.

Wstęp wolny.

data ostatniej modyfikacji: 2022-11-10 15:40:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności