2022-12-12 18:00

Ababacki i Żyżyński – premiera filmu

Gdzie kończą się ambicje a zaczyna szaleństwo? Na to pytanie odpowiemy sobie już w najbliższy poniedziałek, na premierze filmu „Ababacki i Żyżyński”, zrealizowanego w ramach programu Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka. O czym dokładnie będzie film?

„Ababacki i Żyżyński” to szalona, barwna opowieść o dwóch naukowcach usiłujących swoją pracą zmienić świat na lepsze. Dzieli ich wszystko, a łączy jedynie zawziętość w dążeniu do wyznaczonego celu. Okazją do wykazania się może stać się dla nich konkurs dla naukowców w ramach Wielkiej Wystawy Światowej.

Jak daleko zaprowadzą ich ambicje? Ile będą w stanie poświęcić? I wreszcie: czy warto?

W główne role wcielili się znani lubelscy aktorzy z grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr – Przemysław Buksiński i Michał Łysiak. Poza nimi na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Marcina Wąsowskiego (Poławiacze Pereł), Adama Organistę (Teatr Andersena) oraz Krzysztofa Petkowicza (Teatr bez Maski). Gościnnie pojawi się również Mirosław Zbrojewicz.

Premiera odbędzie się 12.12 o godzinie 18:00 w Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Wstęp wolny!

Film zrealizowali studenci i absolwenci działający w ramach Telewizji Akademickiej TV UMCS oraz lubelscy filmowcy. Za scenariusz, reżyserię i montaż odpowiada współpracownik Chatki Żaka, a obecnie student Warszawskiej Szkoły Filmowej, Mateusz Chazan.

Film zrealizowany został w ramach programu Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka.


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-09 15:07:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności