19.01-29.02.2024

Wystawa "Ludzie Bangladeszu"

Wystawa Ludzie Bangladeszu

Muzeum UMCS, Fundacja Mała Misja i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy „Ludzie Bangladeszu”, której autorem jest absolwent UMCS – Talha Bin Shams. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia 2024 r. w sali wystawienniczej Muzeum UMCS (w Bibliotece Głównej) o godz. 14:30. Wernisaż połączony będzie z prelekcją artysty na temat Bangladeszu. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do końca lutego 2024 r.

Talha Bin Shams urodził się w Saidpurze na północy Bangladeszu. Studiował malarstwo i projektowanie. Następnie kształcił się w zakresie nauk społecznych na Uniwersytecie w Dhaka w Bangladeszu. W 2019 roku przyjechał do Polski, aby studiować na kierunku komunikacja międzykulturowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Prace artysty są inspirowane muzyką, tańcem, życiem codziennym, bogatą przeszłością i tradycją Bangladeszu. Swoje dzieła Talha Bin Shams dotychczas prezentował na wystawach w stolicy Bangladeszu – Dhace, a także w Polsce: w Lublinie, Chełmie, Radomiu i Kazimierzu Dolnym.

Fundacja Mała Misja to projekt pomocowy Moniki Piątek i Radosława Jareckiego, który łączy działania na dwóch płaszczyznach: lokalnej i globalnej. W Fundacji realizowane są przedsięwzięcia o charakterze wolontariackim, edukacyjnym i kulturalnym, a organizacja tej wystawy jest tego przykładem.

data ostatniej modyfikacji: 2024-01-18 16:29:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności