Kierunki UMCS z certyfikatem „Studia z przyszłością”

Podczas IV edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z przyszłością” wyróżniono kolejne kierunki studiów prowadzone na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Certyfikaty Akredytacyjne "Studia z Przyszłością" Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego otrzymały kierunki realizowane przez Wydział Humanistyczny UMCS: Technologie cyfrowe w animacji kultury (studia I stopnia) oraz Lingwistyka stosowana (studia I oraz II stopnia).

Dodatkowo Technologie cyfrowe w animacji kultury uzyskały certyfikat nadzwyczajny „Laur Innowacji”. Jest to wyróżnienie specjalne, które otrzymują te spośród certyfikowanych kierunków studiów, które wdrożyły najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie bazy materialnej oraz technologii wspierających proces dydaktyczny. Znaleźliśmy się tym samym w gronie piętnastu najlepszych w Polsce kierunków wyróżnionych w tej edycji Programu.

Gala konkursu „Studia z Przyszłością” odbyła się w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy. UMCS reprezentowali: Prodziekan Wydziału Humanistycznego prof. Irmina Wawrzyczek, dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa prof. Ewa Głażewska oraz dyrektor Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej prof. Jarosław Krajka.

Celem Programu „Studia z Przyszłością” jest promocja kierunków studiów, które wyróżniają się nowoczesnością koncepcji kształcenia, innowacyjnością stosowanych metod i technik nauczania, najwyższą jakością realizowanych programów oraz zgodnością z potrzebami rynku pracy i otoczenia społeczno-gospodarczego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.studiazprzyszloscia.pl

data ostatniej modyfikacji: 2019-03-21 09:51:34
Komentarze
 
Polityka Prywatności