Nagroda im. Karola Jakubowicza dla dr hab. Małgorzaty Adamik-Szysiak

Książka M. Adamik-Szysiak

Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej wyłoniło laureatów drugiej edycji Nagrody im. Karola Jakubowicza. Wyróżnienie zdobyły: dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak z Zakładu Dziennikarstwa UMCS za książkę „Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznych” (Wyd. UMCS Lublin 2018) oraz dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska z Katedry Prawa Mediów UW za pozycję „Zakaz publikacji w prasie danych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo” (Wyd. ASPRA, Warszawa 2018).

Media and Democracy Karol Jakubowicz Award przyznawana jest od 2017 roku z inicjatywy i fundacji Małgorzaty Semil-Jakubowicz, a afiliowana przy Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej. Celem Nagrody jest upamiętnienie wybitnego badacza i praktyka mediów, eksperta m.in. KRRiTV i UNESCO, przewodniczącego Komitetu Zarządzającego ds. Mediów i Nowych Usług Komunikacyjnych Rady Europy. Dr Jakubowicz był autorem wielu publikacji na temat polityki medialnej. Nagroda przyznawana jest za książki z zakresu tej problematyki. Nazwiska laureatów ogłaszane są 28 kwietnia - w rocznicę śmierci Karola Jakubowicza.

Kapituła obradowała pod przewodnictwem prof. Iwony Hofman, prezes PTKS. Wręczenie nagród planowane jest na 19 września br. - podczas ceremonii otwarcia V Kongresu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-29 09:43:33
Komentarze
 
Polityka Prywatności