Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla prof. Urszuli Bobryk

Chór akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Jadwigi Czerwińskiej świętuje tym roku 70-lecie swojego powstania. Z tej okazji 1 czerwca br. w Filharmonii Lubelskiej odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy.

Utwór „Caelum et Terra”, skomponowany przez Romualda Twardowskiego, wykonały połączone chóry z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. Podczas uroczystości prof. Urszula Bobryk, Prorektor ds. Studenckich UMCS, została uhonorowana Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal przyznawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie wręczyła Agnieszka Komar-Morawska, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN.

Prof. Urszula Bobryk od 35 lat jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego UMCS. Związana jest z Wydziałem Artystycznym UMCS, gdzie prowadzi zajęcia z dyrygentury chóralnej oraz pełni funkcję kierownika Katedry Chóralistyki. Wykształciła liczne grono dyrygentów oraz reprezentuje uniwersyteckie środowisko kulturalne, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach w kraju oraz za granicą.

W 2002 roku otrzymała tytuł profesora zwyczajnego sztuk muzycznych. W latach 2001-2005 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym UMCS, następnie przez dwie kadencje była dziekanem Wydziału Artystycznego, a obecnie, od 2012 roku, pełni funkcję Prorektora ds. Studenckich UMCS.

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-03 13:45:05
Komentarze
 
Polityka Prywatności