2017-01-13

Noc Biologów w UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na szóstą edycję ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia br. na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS przy ul. Akademickiej 19 w Lublinie w godzinach 15.00-22.00.

Tego dnia otwieramy drzwi sal wykładowych i laboratoriów, aby pokazać warsztat pracy i przekonać wszystkich gości, że biologia i biotechnologia to ważna część zarówno świata nauki, jak i naszej codzienności. Przygotowaliśmy bogaty program, na który składa się 5 wykładów, 6 pokazów/warsztatów, 16 różnych zajęć laboratoryjnych i 2 wystawy.

Tematy wykładów poświęcone zostaną przede wszystkim funkcjonowaniu naszego mózgu w tak ważnych aspektach jak: płeć ("Dwie płcie, dwa mózgi"), uzależnienia ("Neurochemia używek", "Uzależnienie od gier RPG") czy szczęście ("Neurobiologia szczęścia"). Pokazy i laboratoria odkryją przed nami świat roślin i zwierząt od poziomu komórki ("Odcienie szarości w mikroświecie - mikroskop elektronowy", "Tajemnice krwi") aż do zachowania organizmów, które śledzić będzie można w laboratorium ("Elektryczne rośliny") i terenie ("Nocne duchy - być jak sowa"). Laboratoria pozwolą własnymi rękami wykonać doświadczenia biologiczne i poczuć się na chwilę jak zoolog - "Oko w oko z owadami", biochemik w "Pachnącym świecie cząsteczek biologicznych" czy jak mikrobiolog "Zobaczyć niewidzialne życie w środowisku". Podczas wydarzenia będzie można własnoręcznie zrobić syrop lub maść, poznać zasady fotografii biologicznej "Zobaczyć raka" i odkryć tajniki laboratorium biologii molekularnej. To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają na odwiedzających tego dnia Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród propozycji przygotowanych przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Na część zajęć obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej (http://www.nocbiologow.pl/index.php). Na zajęciach bez rezerwacji obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy", zwykle jednak wykazując się odrobiną cierpliwości, można doczekać się wolnego miejsca i wziąć w nich udział.

Program Nocy Biologów


data ostatniej modyfikacji: 2017-01-09 08:38:37
Komentarze
 
Polityka Prywatności