16-19.03.2017

FESTIWAL WIOSNA GOSPEL 2017

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz ósmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od ponad 10 lat. Intensywny, dwudniowy cykl spotkań prowadzonych przez zagranicznych instruktorów zakończy Koncert Finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują utwory przygotowane w trakcie warsztatów.

Wiosna Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii. Wszystkie zajęcia odbędą się pod okiem zagranicznych instruktorów. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress.

Informacje szczegółowe:

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym jak i grupie wokalnej. W tym roku będą prowadzone przez Briana Fentressa, który kończą wspólnym, kameralnym koncertem. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy będą mieli również indywidualne konsultacje.

Kolejne dni festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów - Tuli Lynch oraz Briana Fentress'a zaprezentują podczas Koncertu Finałowego. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski.

Nowością proponowaną przez nas w tym roku są warsztaty Gospel KIDS adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Potrwają ona dwa dni (sobota i niedziela) i zakończą się koncertem w niedziele. Dzieci swoim występem otworzą Koncert Finałowy.

PROGRAM:

16-17 marca - warsztaty wokalne (grupa zaawansowana), instruktor: Brian Fentress (USA)

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

17 marca, godz. 17.00 - Koncert uczestników warsztatów wokalnych - wstęp wolny

18-19 marca - XIV Warsztaty Gospel w Lublinie, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA); Warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA) i Agnieszka Jagiełło (Polska);

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

18 marca godz. 19.00 - koncert zespołu Heaven Up

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

19 marca godz. 19.00 - Koncert Finałowy,

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

Wejściówki na Koncert Finałowy:

  • normalna - 25 zł
  • ulgowa - 15 zł
  • Dzieci do 10 roku życia - wstęp wolny

Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-10 14:50:54
Komentarze
 
Polityka Prywatności