2017-04-17

Otwarcie Ogrodu Botanicznego UMCS

17 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS.

Wraz z rozpoczęciem sezonu w "Botaniku", wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać także znajdujący się w nim Dworek Kościuszków, który w drugiej połowie XVIII w. był własnością Jana Nepomucena Kościuszki, starosty krzemienieckiego, stryja Tadeusza Kościuszki - inicjatora insurekcji w 1794 r. Obecnie Dworek Kościuszków ma reprezentacyjny charakter - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej wykorzystuje zabytkową budowlę jako miejsce organizowanych przez uczelnię wydarzeń, a od 2013 r. udostępnia go także zwiedzającym.

Ogród będzie czynny dla zwiedzających codziennie, od poniedziałku do piątku od godz. 9.00, a w soboty, niedziele i święta od godz. 10.00. Do Dworku Kościuszków zapraszamy z kolei w godzinach 10.00-18.00 od środy do piątku oraz w soboty, niedziele i święta.

W całym okresie w Ogrodzie Botanicznym UMCS zaplanowano wiele wydarzeń edukacyjno-kulturalno-rekreacyjnych, konkursów, wystaw oraz tematycznych spacerów dla dzieci i dorosłych.

Wejście i kasa znajdują się od strony ul. Willowej.

Cennik biletów i inne informacje dotyczące zwiedzania Ogrodu i Dworku Kościuszków znajdują się na stronie: www.garden.umcs.pl.

data ostatniej modyfikacji: 2017-04-12 13:46:21
Komentarze
 
Polityka Prywatności