8-15.05.2017

UMCS podczas ogólnopolskiego "Tygodnia Bibliotek"

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w który aktywnie włączają się pracownicy Biblioteki Głównej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Programu Absolwent UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w licznych wystawach, prezentacjach, warsztatach i wykładach. Będzie można także zwiedzić miejsca w Bibliotece, nieznane dotąd czytelnikom.

Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem: "Biblioteka. Oczywiście!", odbywa się w dniach 8-15 maja 2017 r. Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Chodzi również o to, aby biblioteka była postrzegana przez ludzi, jako instytucja na trwałe wpisana w pejzaż kulturowy, jako przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, w której można się realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

Biblioteka UMCS włączając się w obchody, przygotowała szereg ciekawych imprez dla szerokiej publiczności, w tym dla gimnazjalistów i licealistów, studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu.

Proponujemy udział w czterech warsztatach: począwszy od poniedziałku, 8 maja o godz. 11.00, kiedy to rozpoczynamy spotkanie zatytułowane: Fantastyka - nauka czy hobby, poprzez Warsztaty kreatywnego pisania oraz Warsztaty kaligraficzne odbywające się 9 maja, po spotkanie zorganizowane 10 maja pod tytułem: Żywe książki - warsztaty historii mówionej. Wymienione imprezy, ze względu na swój charakter, wymagają ograniczenia grup uczestników do 40 osób, z tego względu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefoniczne pod numerem: 81 537 58 72 lub e-mailowo: beatazet@vp.pl
Wszystkich chętnych zapraszamy także 11 maja na wykład pt. Bajkowy świat Janiny Porazińskiej w ilustracjach przygotowany przez dr hab. Annę Boguszewską, pracownika Wydziału Artystycznego UMCS. Wykład będzie dopełnieniem wystawy prezentowanej pod tym samym tytułem w Bibliotece Głównej UMCS i przygotowanej przez pracowników Biblioteki.
Zapraszamy również w poniedziałek, 8 maja, do wzięcia udziału w zabawie bibliotecznej: Lunch z książką - konkurs dykcji, deklamacji i wiedzy literackiej.

Wielki program Tygodnia Bibliotek rozwija się 12 maja. W tym roku po raz pierwszy w obchody włączył się Program Absolwent UMCS, który organizuje szereg imprez adresowanych do pracowników i absolwentów UMCS wraz z rodzinami. Dla osób dorosłych przewidziane są dwa spotkania: "Biegiem po książkę", jak napisać i wydać własną książkę - spotkanie autorskie z Piotrem Skrzypczakiem oraz warsztaty psychologiczne: Osobowość dziecka a preferencje czytelnicze. Równolegle w tym czasie dla dzieci przewidziano moc zabaw i atrakcji, m.in. w postaci: fotobudki, wspólnego czytania bajek czy wykonywania zakładek do książek.

Przez cały okres trwania Tygodnia Bibliotek zapraszamy także do zwiedzania i odkrywania miejsc w Bibliotece nieznanych dotąd czytelnikom. Chętne osoby organizatorzy proszą o przybycie o każdej pełnej godzinie od 10.00 do 14.00 w dniach 8-15 maja.

Program

data ostatniej modyfikacji: 2017-04-27 15:29:19
Komentarze
 
Polityka Prywatności