2017-08-06 11:00

Niedzielny spacer z przewodnikiem

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza 6 sierpnia o godz. 11 na kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Tematem przewodnim będzie tym razem "Uzbrojenie roślin". Wiele z nich wykształciło skuteczne mechanizmy obrony przed zjadaniem lub niszczeniem przez zwierzęta i ludzi - począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów, do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących. Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwilę uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw "użytkowej" botaniki i ogrodnictwa.

Do poszerzenia wiedzy na temat botanicznego "arsenału" roślin organizatorzy zapraszają już 6 sierpnia. Przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych organizatorzy zachęcają do śledzenie informacji na stronie internetowej Ogrodu www.garden.umcs.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/OgrodBot

data ostatniej modyfikacji: 2017-08-02 13:05:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności