www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-10-01 11:00

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Kolejny spacer z przewodnikiem pt. „Kto nie zmienia na zimę ubrania? Zimozielone krzewy i drzewa” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 października br., o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Rośliny, które nie zmieniają "ubrania" na zimę, muszą się przygotować na jej surowe i zmienne warunki. Dla wielu gatunków potrzebne jest dodatkowo ciepłe okrycie. Większość tzw. zimozielonych drzew i krzewów uprawianych w przydomowych ogrodach to rośliny iglaste. Jest też grupa roślin liściastych, które przez cały rok są zielone. Takie rośliny chętnie są sadzone w ogrodach, ponieważ zdobią je przez cały rok. Jakie to rośliny? W jaki sposób je zabezpieczyć i jak pielęgnować w okresie zimy? Na te oraz inne pytania odpowie przewodnik Ryszard Sawicki podczas cyklicznego spotkania w Ogrodzie Botanicznym.

Przewodnik będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu (od ul. Willowej). Przewidywany czas trwania spaceru to około 2 godzin.

Udział w spacerze wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

data ostatniej modyfikacji: 2017-09-28 15:46:39
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura studenci
miniatura