2017-10-23 10:00

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w UMCS

Logo UMCS 410

W najbliższy poniedziałek, 23 października br. o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji (Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na UMCS.

Podczas uroczystości zostaną wręczone m.in.: odznaczenia państwowe, odznaka honorowa za zasługi dla wynalazczości, Nagroda Naukowa Marii Curie i Nagroda im. Jerzego Giedroycia oraz medale i dyplomy dla najlepszych absolwentów Uczelni. Odbędą się także immatrykulacje studentów i doktorantów, a z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 150. rocznicy urodzin Patronki Uniwersytetu, wykład inauguracyjny pt. "Maria Curie-Skłodowska - dokonania i ich znaczenie dla współczesnej nauki" wygłosi prof. Jerzy Dudek.

Szczegółowe informacje nt. laureatów poszczególnych nagród i odznaczeń, a także samego Uniwersytetu otrzymacie Państwo na miejscu.

W dniu Inauguracji Roku Akademickiego odbędzie się również odnowienie doktoratu prof. dr hab. Marii Poźniak-Niedzielskiej w 50. rocznicę obrony pracy doktorskiej na Wydziale Prawa i Administracji. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.
W załączniku przesyłam biogram Pani Profesor.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert "Dźwięki 700-letniego Lublina". Widowisko muzyczne, które stworzył wybitny lubelski kompozytor i aranżer - Tomasz Momot, przeniesie nas w świat długiej historii dźwięków Lublina i nie tylko. Na scenie usłyszymy nadzwyczajnych solistów w osobach: Natalii Wilk, Łukasza Jemioły oraz Jana Kondraka. Razem z nimi wystąpi Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej, kwartet smyczkowy Kwartemia Plus oraz Tomasz Momot Orkiestra. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory skomponowane specjalnie z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina, a także inne szlagiery polskiej piosenki, jak na przykład utwór "Już nie zapomnisz mnie". Wstęp wolny - uczelnia zaprasza o godzinie 18.00 do sali widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16).

Prof. dr hab. Maria Poźniak-Niedzielska

data ostatniej modyfikacji: 2017-10-18 09:17:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności