17-18.05.2018

Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne GIS Challenge 2018

W dniach 17–18 maja 2018 r. po raz drugi odbędą się w Lublinie ogólnopolskie Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge. Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie wydarzenia, które odbędzie się 17 maja br. o godz. 10:00 w Hotelu Victoria (ul. Narutowicza 58/60, Lublin). W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 130 uczestników z całej Polski.

GIS Challenge to wydarzenie adresowane do najzdolniejszych studentów kształcących się w zakresie geoinformatyki. Główną ideą jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych. Mistrzostwa są również okazją do wykazania się takimi kompetencjami miękkimi jak: komunikatywność, umiejętność dobrej organizacji pracy, działanie w zespole i pod presją czasu. Specyfika wydarzenia nawiązuje do organizowanych na całym świecie IT Challenge - gromadzących programistów. Wartością dodaną dla uczestników Mistrzostw jest możliwość udziału w zaawansowanych szkoleniach oraz bezpośredni kontakt ze specjalistami i przedstawicielami firm geoinformatycznych z całej Polski.

Głównymi organizatorami GIS Challenge są: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, natomiast współorganizatorami jednostki naukowe z całej Polski. Łącznie wydarzenie współorganizuje szesnaście uczelni, stowarzyszenia naukowe działające na rzecz geoinformatyki, a także firmy występujące w roli sponsorów.

Warto dodać, że to właśnie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jako pierwszy w Polsce poszerzył swoją ofertę edukacyjną o geoinformatykę. Ten międzywydziałowy kierunek jest realizowany wspólnie przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS od 2013 roku.

data ostatniej modyfikacji: 2018-05-08 11:44:38
Komentarze
 
Polityka Prywatności