2018-05-19 17:00

Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W najbliższą sobotę (19 maja br.) w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się Noc Muzeów - „Roślinne dzieło w skali makro i mikro”. Spotkanie z uczestnikami wydarzenia rozpocznie się o godz. 17:00 przy wejściu do Ogrodu od ul. Willowej.

Organizatorzy zabiorą Państwa w niesamowitą podróż po świecie roślin. Pierwszym punktem programu będzie spacer po majowym Ogrodzie, aby zapoznać wszystkich zainteresowanych z roślinami w skali makro. Następnie organizatorzy zapraszają na prelekcję dra Michała Czerneckiego, podczas której będzie można zgłębić kunszt mikroskopijnego świata roślin.

Dzięki mikroskopii dostępna stała się sfera, która była dotychczas niewidzialna. Nowoczesna aparatura pozwala na obserwację cech mikrostruktury roślin, które są ważne w identyfikacji gatunków roślin w botanice, farmakognozji i kryminalistyce. W trakcie spotkania poznamy misterność mikrostruktury roślin, która inspiruje człowieka także do tworzenia dzieł sztuki.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają do Wrzosowej Chatki na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc - tel. 81 743 49 00 w godz. 7.00-15.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 maja do godz. 13:00. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

data ostatniej modyfikacji: 2018-05-16 13:53:18
Komentarze
 
Polityka Prywatności