2018-07-01 11:00

Niedzielny spacer z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 lipca br. o godz. 11:00. Tym razem będzie można dowiedzieć się co kryją nazwy roślin, poznać ich znaczenie dosłowne i symbolikę.

Każda roślina posiada swoją nazwę, a niektóre z nich kryją interesujące i nieco magiczne historie. Przykładowo: "fiołek czarownika" stosowany był jako dodatek do napojów miłosnych, a "dziewięć mocy" wiązała się z opowieściami o życiu w zdrowiu przez długie lata. Niektóre nazwy roślin kojarzono ze względu na podobieństwo kształtu liści lub owocu, np "kopyto końskie", "owoce księżycowe". W znaczeniu dosłownym nazwy roślin upamiętniają odkrywcę, np. księdza Jeana Pierre'a Armanda Davida lub informują o swoim pochodzeniu, np. persica (Persja) czy japonicus (Japonia).
Podczas niedzielnego spaceru dowiemy się, jaka jest interpretacja nazw wielu roślin.

Przewodnik - dr inż. Krystyna Rysiak będzie czekać na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu przy ul. Willowej w Lublinie. Rozpoczęcie spaceru: godz. 11.00, czas trwania: około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie informacji na stronie: www.garden.umcs.pl

data ostatniej modyfikacji: 2018-06-28 12:43:43
Komentarze
 
Polityka Prywatności