16-17.11.2018

III Forum Edukacji Realnej na UMCS

Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS wraz z Ośrodkiem Rozwoju Szkół Realnych przy Bednarskiej Szkole Realnej zapraszają do udziału w III Forum Edukacji Realnej – Dajmy światu szkołę!, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16). Uroczysta inauguracja Forum odbędzie się w piątek, 16 listopada 2018 r., o godzinie 11:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka".

Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest pod hasłem Jak dzisiejsza edukacja radzi sobie z wyzwaniami realnego świata? Spotkanie stworzone jest z myślą o osobach zainteresowanych szeroko pojętą edukacją i dostosowaniem szkół do realiów współczesnego świata. III Forum Edukacji Realnej to spotkania z pasjonatami pracy z młodzieżą, prezentacje innowacyjnych, alternatywnych metod edukacyjnych, dyskusje oraz warsztaty.
Organizatorzy zmierzą się  z odpowiedziami na następujące pytania:
  • Jak z realnymi wyzwaniami współczesnego świata - społecznymi, kulturowymi, politycznymi, ekonomicznymi, dotyczącymi środowiska naturalnego - powinna radzić sobie dzisiejsza szkoła?
  • Jak niwelować różnice między ofertą systemu edukacji formalnej a wymaganiami współczesnego świata?
  • Jak pogodzić idee szkoły realnej oraz innowacyjne metody z systemem edukacji obowiązującym na poszczególnych poziomach kształcenia?
Szczególne miejsce w programie III Forum znajdą problemy i wizje rozwoju edukacji w Lublinie oraz szanse tworzenia szkół realnych w innych ośrodkach.

Zaproszenie na III Forum Edukacji Realnej skierowane jest w szczególności do nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników wyższych uczelni zajmujących się rozwojem edukacji a także pracodawców czy samorządowców.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny pod linkiem: http://fer.edu.pl/program-iii-forum-edukacji-realnej/.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-09 10:42:58
Komentarze
 
Polityka Prywatności