2018-11-14

GISday na UMCS

Kolejna edycja GISday UMCS odbędzie się 14 listopada 2018 r., na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 9:00 w auli Wydziału (al. Kraśnicka 2cd, Lublin).

GISday to święto międzynarodowe, którego celem jest poszerzanie wiedzy związanej z systemami informacji geograficznej. Inicjatywa ta skierowana jest przede wszystkim do studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego oraz do osób i instytucji wykorzystujących Systemy Informacji Geograficznej (GIS) w swojej działalności. Wydarzenie jest także okazją do promocji województwa lubelskiego oraz przedsiębiorstw i instytucji związanych z branżą GIS.

Na tegoroczny GISday przygotowano wiele atrakcji, m.in.: warsztaty i prelekcje o tematyce GIS (m.in. "BIM w infrastrukturze" czy "Skaning laserowy"), quiz z nagrodami, grę terenową "Geocaching", geoinformatyczny escape room oraz wystąpienie przedstawiciela ESRI "Platforma ArcGIS".

Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Geoinformacji UMCS oraz Geo IT - Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków UMCS. Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.gisday-umcs.pl  

data ostatniej modyfikacji: 2018-11-13 14:25:06
Komentarze
 
Polityka Prywatności