2019-01-23 17:00

Imigranci są zagrożeniem dla Polski? - debata oksfordzka w UMCS

Logo UMCS 410

23 stycznia br. o godz. 17:00 na Wydziale Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3 odbędzie się debata oksfordzka pt. „Imigranci są zagrożeniem dla Polski?”.

Wydarzenie przygotowali studenci stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego UMCS uczestniczący w projekcie rozwoju ich kompetencji współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020). Dla organizatorów wybór tematyki dyskusji był dość oczywisty - ze względu na kontrowersje, jakie temat imigracji wywołuje w społeczeństwach europejskich oraz wśród polityków. Badania opinii publicznej w państwach członkowskich UE pokazują, że jest to ciągle istotny problem, obecnie ważniejszy niż terroryzm i wzrost gospodarczy.

Debaty oksfordzkie to znana i powszechnie stosowana metoda dydaktyczna. W istocie to rodzaj dyskusji nad zadaną tezą, prowadzony przez dwa zespoły według ustalonego scenariusza. Debatują przeciwnicy tezy (drużyna opozycji) oraz jej obrońcy (drużyna propozycji). O tym, po której stronie mają się opowiedzieć, zespoły dowiadują się tuż przed rozpoczęciem debaty w drodze losowania. Debaty uczą kultury i dyscypliny wypowiedzi w trakcie sporu. Zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej i wszelkie inne niekulturalne zachowania. Zmagania debatujących zespołów ocenia jury oraz publiczność. Jest to pojedynek na argumenty, więc uczestnicy debaty muszą być bardzo dobrze przygotowani merytorycznie.

Kolejna edycja debat będzie realizowana w przyszłym roku akademickim.

data ostatniej modyfikacji: 2019-01-16 11:59:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności