2019-03-11 16:00

Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego

Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego

11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018. Uroczystości będzie towarzyszyć debata pt.: „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”.

Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to ustanowiona w 2014 r. coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. Dotychczas wyróżnienia te otrzymali: red. Alojzy Leszek Gzella, red. Maria Brzezińska, red. Piotr Zdanowicz, red. dr Marcin Sanakiewicz, red. Małgorzata Sawicka, red. Ewa Bulisz oraz red. Martyna Podolska.

Laureatów tegorocznych AKLAUD-ów poznamy podczas uroczystej Gali w Trybunale Koronnym w Lublinie. Wręczeniu nagród będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie” z udziałem przedstawicieli kapituły nagrody AKLAUD, lubelskich mediów oraz samorządu. W trakcie dyskusji zaproszeni goście odniosą się m.in. do kwestii relacji łączących media lokalne z jednostkami, grupami i wspólnotami oraz roli, jaką pełnią lubelskie media w wyznaczaniu zasad współżycia społecznego i kształceniu przyszłych dziennikarzy.

Organizatorem Gali AKLAUD 2018 jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Prezydent Miasta Lublin.

data ostatniej modyfikacji: 2019-03-05 12:49:49
Komentarze
 
Polityka Prywatności