2019-05-05 11:00

Niedzielny spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się 5 maja 2019 r. o godzinie 11:00. Temat spotkania brzmi: "O cebulach, które nie wyciskają łez i bulwach, z których nie zrobimy puree".

Rośliny cebulowe i bulwiaste, określane wspólną nazwą bylin cebulowych, wykorzystywane są przede wszystkim w celach ozdobnych, do dekoracji rabat, są również sadzone jako rośliny doniczkowe i kwiaty cięte. Narcyzy, tulipany, cebulice, hiacynty, krokusy, zimowity, szafirki, szachownice, czosnki - to tylko te bardziej znane. Niektóre z nich dawniej jadano, stosowano jako przyprawę lub ich kwiatami dekorowano potrawy. Przedstawicieli tych roślin poszukamy wśród gatunków rosnących w Ogrodzie podczas pierwszego w 2019 r. niedzielnego spaceru.

Przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała na Państwa od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-30 10:11:30
Komentarze
 
Polityka Prywatności