2019-05-24 10:00

Dzień studenta i doktoranta z niepełnosprawnościam

Plakat

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” i Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu - „Dniu studenta i doktoranta z niepełnosprawnościami”. Impreza pod hasłem: Baw się z nami, skończ z ograniczeniami! odbędzie się 24 maja 2019 r. w godz. 10:00-14:00 na placu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W programie przewidziane są występy artystyczne, grill, gry i zabawy z konkursami, a także świetna atmosfera, pełna wzajemnego szacunku i akceptacji.

Po tym wydarzeniu odbędzie się ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja naukowa, której celem będzie wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych dotyczących szeroko pojętego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na uczelniach wyższych.

Zagadnienia poruszane podczas spotkania dotyczyć będą szerokiego spektrum problemów, z którymi studenci niepełnosprawni mają do czynienia w codziennym życiu. Planowane są trzy bloki tematyczne: problemy prawne osób z niepełnosprawnościami, problemy psychospołeczne oraz aktywizacja zawodowa OzN. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warto podkreślić, że Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” obchodzi w tym roku IX rocznicę powstania.


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-21 10:23:15
Komentarze
 
Polityka Prywatności