2019-06-02

Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS pt. "Botaniczne rodziny przestępcze" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 czerwca br. o godz. 11:00.

W niektórych rodzinach królestwa roślin możemy znaleźć „czarne owce”. Zdradzają je specyficzne cechy morfologiczne, takie jak kłujące ciernie, parzące włoski, mleczny sok, trujące owoce, pułapkowe liście lub kwiaty. Po swoją broń sięgają, kiedy czują się zagrożone. Podstępnie zwabiają owady, aby zapylały ich kwiaty, a kiedy są głodne dochodzi do najgorszych przestępstw.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS (wejście od ul. Willowej). Przewodnik, dr Agnieszka Dąbrowska, będzie czekała na chętnych od godz. 10:45. Czas trwania spaceru - ok. 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-29 14:42:02
Komentarze
 
Polityka Prywatności