2019-08-04 11:00

Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS pt. "Byliny w rozmiarze XL" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia br. o godz. 11:00.

Rośliny, które spotykamy wokół nas różnią się pokrojem, barwą liści, kwiatów, porą kwitnienia, itd. Są wśród nich kilkumilimetrowe maleństwa i kilkudziesięciometrowe giganty. Jedne żyją dziesiątki, czy setki lat, inne zaledwie kilka miesięcy. Bardzo liczne we florze świata są rośliny o niezdrewniałych łodygach - tzw. rośliny zielne, które dzielimy na jednoroczne, dwuletnie i byliny – żyjące dłużej niż 2 lata.

O bylinach z różnych stron świata, które osiągając znaczne rozmiary zwracają na siebie uwagę górując nad towarzyszącą im roślinnością, o ich budowie, właściwościach pożytecznych i niepożądanych porozmawiamy w najbliższą niedzielę podczas spaceru z przewodnikiem.

Przewodnik - dr Michał Czernecki będzie czekał od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie (ul. Willowa). Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.
Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych, sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS - nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, nr tel. 81 743 49 00.

data ostatniej modyfikacji: 2019-07-31 09:33:42
Komentarze
 
Polityka Prywatności