Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2019-09-30

Hieronimki 2019 czyli święto tłumaczy

Hieronimki 2019

Hieronimki 2019 - szósta edycja święta tłumaczy organizowana przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. Nazwa inicjatywy pochodzi od św. Hieronima, patrona zawodu tłumacza* i autora pierwszych przekładów Biblii. Inauguracja wydarzenia, na które zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszyscy, którzy interesują się językami obcymi, odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 30 września o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a, Lublin).

Gościom organizatorzy proponują wykłady, warsztaty językowe, ciekawe spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i Europie oraz cieszące się zawsze dużą popularnością gry i konkursy językowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Nasi goście będą mogli wczuć się w specyfikę pracy tłumaczy symultanicznych podczas warsztatów prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki tłumaczom-praktykom będzie można dowiedzieć się, jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu czy utworu literackiego.

W programie, m.in.:
  • Co jest potrzebne do tłumaczenia gier komputerowych?
  • Escape Room – rozwiąż wszystkie zagadki
  • Tłumaczenia konsekutywne w środowisku międzynarodowym
  • Co tłumacz symultaniczny powinien wiedzieć, zanim wejdzie do kabiny?
* Dokładnie 30 września w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła, patrona biblistów, archeologów, tłumaczy, a także uczniów i studentów.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-26 09:34:56
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 
Polityka Prywatności