Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2019-10-06 11:00

Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Organizatorzy zapraszają na ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Spotkanie pt. "Skąd jesień swoje barwy niesie?" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 października br. o godz. 11:00.

Polska złota jesień to czas, gdy liście drzew i krzewów zmieniają swoje barwy na różne odcienie czerwieni, złota czy brązu. Pojawiają się również owoce, wcześniej trudne do zauważenia wśród zieleni. Dlaczego drzewa gubią liście na zimę? Co decyduje o tym, kiedy dokładnie się to dzieje? Dlaczego liście zmieniają barwy? Czy można znaleźć liście przebarwiające się na różowo lub fioletowo? Jakie drzewa i krzewy prezentują się najładniej właśnie jesienią? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznać będzie można podczas niedzielnego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik – dr Anna Cwener będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie (ul. Willowa). Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

data ostatniej modyfikacji: 2019-10-02 14:31:23
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
WSPA_online_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 
Polityka Prywatności