2019-10-22 13:00

Otwarcie kultowej stołówki akademickiej

Inauguracja działalności kultowej stołówki akademickiej „Trójki” mieszczącej się przy ul. Langiewicza 16 w Lublinie nastąpi 22 października br. o godz. 13.00.

Miejsce nawiązuje do słynnej stołówki nr 3, która od lat 70-tych XX wieku służyła społeczności akademickiej UMCS. Absolwenci Uniwersytetu do tej pory wspominają ten charakterystyczny dzięki swej architekturze gmach - z dużym sentymentem.

Reaktywując stołówkę akademicką władze uczelni wsłuchały się w głos studentów, którzy w specjalnej ankiecie opowiedzieli się za potrzebą przywrócenia takiego miejsca na terenie uniwersyteckiego kampusu.
Obiekt przeszedł kapitalny remont zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Będzie to zupełnie nowa przestrzeń, gdzie studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, ale również mieszkańcy Lublina, będą mogli zjeść zdrowe i smaczne posiłki.

Oprócz części gastronomicznej, w nowej przestrzeni, przygotowana została także specjalna strefa dla studentów do swobodnej nauki, indywidualnej lub wspólnej pracy i do relaksu.

Otwarciu obiektu towarzyszyć będzie wystawa „Stołówka Studencka nr 3. Fotografie Krzysztofa Witaszka z 2000 r. Przeszłość! Przyszłość?”


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-18 09:10:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności