Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2020-01-10

Noc Biologów 2020 w UMCS

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS serdecznie zaprasza na kolejną edycję "Nocy Biologów 2020" – wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek - 10 stycznia w godz. 15.00-22.00 w siedzibie Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin).
IX edycja "Nocy Biologów 2020" zostanie uroczyście zainaugurowana o godz. 15:00 w "Galerii pod palmą" w holu budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii. Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Człowiek i przyroda”.

"Noc Biologów" to cała seria inicjatyw popularyzujących nauki biologiczne. Podczas wydarzenia pracownicy i studenci otworzą dla gości drzwi Wydziału BiB, aby zaprezentować: 5 wykładów, 4 wystawy, zajęcia terenowe oraz 24 projekty o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów.
Tematyka zajęć tegorocznej "Nocy Biologów" będzie bardzo szeroka: od skutków ocieplenia klimatu przez warsztat biologa terenowego po elektryczne rośliny czy nowotwory. Prowadzący zajęcia nauczą gości, jak zrobić jogurt, zostać detektywem, rozszyfrować swoje zmysły czy wykonać naturalny lek. W programie znajdą się zarówno nowości, jak i pozycje, które od lat przyciągają tłumy chętnych - "Noc Biologów" zyskała sobie bowiem wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. Tego dnia Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS odwiedza zwykle około 2000 osób, a sztab ludzi zaangażowanych w organizację imprezy liczy blisko 300 osób (w tym ponad 200 studentów).

Zapraszamy do zapoznania się programem wydarzenia dostępnym na stronie: http://www.nocbiologow.pl. Rezerwacji miejsc można dokonać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.


data ostatniej modyfikacji: 2020-01-08 09:43:44
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura https://jesion.studentnews.eu/img/uczelnie/a602/g/p3864.jpg
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności